ВСТУП

Цвергшнауцери – чарівні створіння, які вже давно завоювали любов прихильників у всьому світі. Це чуйні, сторожкі, віддані собаки з високим інтелектом, а їхній темперамент і вміння пристосовуватися з часом ще більше розвиваються. Вони здібні учні, легко адаптуються до життя в місті, добре почуваються як наодинці з господарем, так і у веселій компанії собі подібних. Вони можуть стати прекрасними і корисними членами родини.

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД

Невеликого зросту, але міцний, жорсткошерстий, коренастий собака. Формат квадратний. Голова доволі велика, прикрашена кущуватими бровами, вусами, бородою. Погляд веселий. Своєрідність цвергшнауцера полягає в контрасті потішної зовнішності і поважності, серйозності поведінки. Тип конституції – сухий, міцний. Кістяк і мускулатура достатньо розвинені.

ХАРАКТЕРИСТИКИ І ТЕМПЕРАМЕНТ

      Врівноважений, елегантний, стильний собака. Темперамент – живий, довірливий, інтелігентний. Типовий цвергшнауцер завжди насторожений і рухливий, легко дресирується. Він ніколи не буде надто агресивним чи боязливим. Інтелект, сміливість, витривалість та жвавість роблять цвергшнауцера домашнім улюбленцем, а також сторожем та компаньйоном. Цього собаку легко утримувати в маленькому будинку чи квартирі.

СТАНДАРТ ПОРОДИ

цвергшнауцер

FCI № 183 D

Країна: Німеччина

Чотири різновиди:

а) чорний;

б) чорно-сріблястий;

в) перець з сіллю;

г) білий.

ЗРІСТ ТА ВАГА

Висота в холці – 30-35 см.

Вага – до 10 кг.             

МІТЕЛЬШНАУЦЕР

(Стандартний шнауцер, середній шнауцер).

 

FCI Стандарт породи №182 14.11.1981

 

Країна: Німеччина

 

Загальний вигляд

 

Миттельшнауцер - собака середнього зросту, міцна, мускулиста, швидше кремезна, ніж високонога, квадратного формату. Проволокоподібна шерсть з густим, м'яким підшерстям добре захищає собаку від негоди. Голову прикрашають кущисті брови, вуса, борода. Статевий диморфізм добре виражений. Мітельшнауцер енергійний, витривалий, грайливий, але не холерик, не гавкає без причини. Прекрасний сторож. Добре дресирується, тямущий і уважний. Відмінний компаньйон, любить дітей.

 

голова

 

Велика, прямокутна, пропорційна корпусу. Загальна довжина голови по відношенню до довжини лінії верху, починаючи від холки і закінчуючи основою хвоста, становить пропорцію 1/2. Череп плоский, перехід від помірно широкого чола до морди добре виражений, але не різкий. Потиличний горб слабко виражений.

 

морда

 

Масивна, у формі притупленого клина. Вилиці помірно розвинені, але не настільки, щоб змінити прямокутну форму голови. Щоки пласкі, не виступають. Лінії спинки носа і лінії черепа паралельні. Мочка носа велика, чорного кольору. Губи щільно прилеглі, чорного кольору. Щелепи широкі, міцні, сильні.

 

Зуби Великі, білі. Прикус - ножиці. Зубна формула повна.

 

вуха

 

Симетрично куповані вуха паралельні один одному, поставлені високо. Некупірувані вуха середньої довжини, висять на хрящах, мають V-подібну форму. Внутрішнім краєм прилягають до щоки.

 

очі

 

Середнього розміру, овальні, прямо посаджені, темні. Повіки прилягають до очного яблука, ободок вік темний. Ектропіон і ентропіон виключені.

 

шия

 

Міцна, суха, мускулиста, високо поставлена, благородної постави, з красивою лінією загривка. Шия не повинна мати підвіс, не повинна бути ні короткої, ні довгою, а також надмірно масивною.

 

корпус

 

Загривок добре виражена, мускулистий. Грудна клітина помірно широка, глибока, доходить до ліктів, овальна в поперечному перерізі, з плоскими ребрами. Форбруст розвинений. Спина коротка, міцна, досить широка, м'язиста, злегка похила. Поперек коротка, міцний, ледь помітно опуклий. Довжина корпусу приблизно дорівнює висоті собаки в холці. Лінія низу плавно переходить до живота. Живіт помірно підібраний. Круп округлий, середньої довжини, широкий, помірно скошений, м'язистий.

 

Хвіст високо поставлений, тримається під кутом близько 45 ° до горизонту.

 

передні кінцівки

Прямі та паралельні. Плечі косо поставлені, покриті плоскими, але потужними мускулами. Плечо-лопатковий кут добре виражений. Передпліччя прямі, середньої довжини, міцні. Лікті прилягають до корпусу і спрямовані строго назад. П'ястя короткі, майже прямовисні.

 

задні кінцівки

Прямі та паралельні, міцні. Стегна косо поставлені і покриті сильної, рельєфною мускулатурою. Скакальні суглоби мають добре виражені кути. Плесна короткі, міцні, майже стрімкі.

 

лапи

Округлі, у грудці, пальці зводисті. Кігті чорного кольору, подушечки пружні.

 

шерсть

Шерсть густа, жорстка, підшерсток добре розвинений, прихований остевим волосом. Голова з типовими для мітельшнауцера нависаючими над очима бровами, жорсткими вусами і бородою.

 

забарвлення

Допускаються два забарвлення: чисто чорне і «перець із сіллю».

Чорний - натуральний чистий чорний.

«Перець з сіллю» - візуально забарвлення здається сірим, проте остевий волос має зонарне забарвлення, яке утворене чергуванням світлих і темних зон на кожній шерстинці (в ідеалі повинно бути рівномірне чергування чорних і світлих зон однакової ширини. Ідеально: інтенсивно пігментований середньо-сірий відтінок з «перцем», рівномірно розподіленим по шерстному покрову, і сірий підшерсток. Допустимі всі відтінки «перець із сіллю» - від темно-сталевого до сріблясто-сірого. Брови, вуса, щоки, під горлом, груди, під хвостом, внутрішня частина кінцівок, живіт можуть бути світлішого тону. За всіх відтінків повинна бути маска на морді, колір маски гармонує із загальним забарвленням.

 

Рухи легкі, вільні, енергійні. Характерний алюр - рись.

 

Зріст у межах 45- 50 см.

 

Вага в межах 14,5- 15,5 кг.

ЛІТЕРАТУРА

 

1. ДЖИМОВ М. Миттельшнауцер и цвергшнауцер. - Москва,: АСТ "Сталкер",  2003.

2. НЬЮМАН.П. Цвергшнауцеры и миттельшнауцеры. - Москва,:"Аквариум",  2006.

3. ПОПОВА Л.С., ПОПОВА-ПОЛЕТАЕВА И.И. Цвергшнауцер. - СПб.: "Анатолия", 1999

 

Художник КОЛЕСНИЧЕНКО Н.Н. 

Free counters!
Общение членов Кинологического Союза Украины на любые темы
рейтинг TOP-100 собаки
Погода в Украине